Quant val un plat d'arròs? Cuánto Cuesta un arroz?

Ja sabem que d'arrossos n'hi ha molts, entre els més sol·licitats la paella, i entre les paelles, la paella valenciana.
Cadascun portarà uns ingredients però excepte un arròs caldós de llamantol o alguna excentricitat que altra venen tots a costar el mateix.
La mitjana d'un restaurant al Delta de l'Ebre es situa a uns 12,50 euros per plat. Això és una ganga. Estem regalant l'arròs. Sort que sempre acostumem a picar algo i a beure bon vi els qui el beuen per que si no, els restaurants no guanyarien per viure.

Però quant ens costa a nosaltres fer una arròs a casa?
Anem a veure si el podem fer per 12.50 però el farem per a 4 persones.



Avui hem parat compte amb el que ens ha costat els ingredients a un supermercat de gama mitjana. Productes frescos i un arròs JSendra com pocs nhi han.



Volem fer un arròs per a 4 i ens decidim a comprar això.
De verdures, un pebrot de 50cèntims i un grapat de tomàquets de pera.
Per fer un bon gust, ens han calgut quatre cananes fresquets i sis gambetes boniques del congelat.
L'arròs, un J.Sendra molt adequat, per posar a sobre, uns musclos a 1,90 el quilo.













ha costat a un euro el kilo ( estos si que el regalen ). El J.Sendra és per a natros una de les millors varietat per a cuinar arrossos a la paella. I d'un paquet en podrien sortir unes 8/10 racions si hi han xiquets a la taula.
No creieu que li cal molt més a aquest plat. Amb un rajolí d'oli, sal ¡, pebre una poc de picada i safrà podem tenir un arròs digne de menjar.
Tot això no ens ha costat més de 10 euros tot i en menjarem 4.

No cal molt per a fer un bon menjar. En 10 euros en mengem 4. Quant us costa a vosaltres?

Comentaris

Publica un comentari

Publicacions populars